Stezka „Druhá strana Měsíce“ na ostrově Pag

Ostrov Pag se rozkládá v severní části chorvatské Dalmácie a přináleží do skupiny Kvarnerských ostrovů. Jeho příroda je velmi rozmanitá. Zajímavou podívanou nabízí turistická stezka Druhá strana Měsíce. Toto místo opravdu připomíná, díky pusté kamenité krajině, povrch Měsíce.

Vydejte se na cestu

Začátek trasy je umístěný na severní straně města Pag. To nabízí různé možnosti ubytování chorvatsko. Vydáte-li se na trasu, povede vás přes několik kamenitých kopečků až k pozůstatkům kostelíku a k malému majáku Mikula. Cíp ostrova je velmi malý a projdete ho snadno kolem dokola. Cestou si můžete prohlížet různorodou krajinu. Naskytnou se vám výhledy na velké množství různě velikých zátok, opuštěné pláže nebo na majestátní pohoří Velebity.

Do města pak můžete zamířit po stejné trase nebo se vydat na hřebenovku přes vrch Ledenik a další kopce. Trasa je dobře značená. Výstup není nijak náročný a nabízí okouzlující výhledy do místní krajiny. Pokud se pro výlet rozhodnete, mějte na paměti, že cesta vede kamenitým terénem, proto jsou vhodnou volbou kvalitní boty. Na delší úsek se zásobte dostatkem vody a klidně i malou svačinou.

Zajímavosti ostrova Pag

Chcete-li prozkoumat, alespoň z části, ostrov Pag, vyberte si nějaký hotel nebo apartmán na webu ubytovanivchorvatsku.cz a můžete si užívat sluníčka, pláže a místní zajímavosti. Pag to je zajímavá dovolena chorvatsko. Jedná se o třetí největší ostrov pásu Kvarnerských ostrovů, který se proslavil nejen nádhernými plážemi a čistou vodou, ale také výrobou kvalitního sýra, vína a krajky, zpracováním jehněčího masa a pláž Zrće je známá svou denní i noční zábavou. Jeho pobřeží je dosti členité a poskytuje tak příjemná a tichá zákoutí. Těšit se můžete i na středomořské podnebí, které v těchto místech panuje.