Proč vyrazit na Korsiku

Korsika je zaslíbeným rájem milovníků přírody, koupání i dobrého jídla. Ačkoliv je tento ostrov ve Středozemním moři blíže k Itálii, než k Francii, patří pod správu země Galského kohouta. Proto je zde úředním jazykem francouzština, ale místní lidé mluví také italsky a korsicky.

Mnoho lidí si Korsiku spojuje s jejím slavným rodákem Napoleonem Bonaparte, jehož duch je na ostrově stále přítomen. Toto rozporuplného vojevůdce a panovníka připomínají četné sochy a pamětní deska na jeho rodném domě ve městě Ajacciu. Na jižním cípu ostrova je dalším velkým městem Bonifacio. V severní části se nachází Bastia, což je korsické hlavní město.

Co na Korsiku láká nejvíce

Především je to nedotčená příroda, průzračně čisté moře a bělostné písčité pláže, které se střídají s plážemi plnými barevných oblázků. Vnitrozemí tvoří strmé hory a lesy, ve kterých se skrývají nádherná ledovcová jezera. Korsické Alpy jsou těžko přístupné, ovšem podhůří láká k vysokohorské turistice. Na dobře značených turistických cestách můžete obdivovat ostré vrcholy hor, hluboce zaříznutá údolí a nádherné výhledy na azurové moře. Legendární se již stala nejdelší trasa „GR 20“, vedoucí napříč celým ostrovem, po které budete šplhat až do dvou tisíc metrů nad mořem. V horách narazíte na zapomenuté vesničky s kostelíkem na návrší, kde navečer posedávají ženy v černém na zápraží a muži vášnivě diskutují v zahradní restauraci u sklenky červeného vína, nebo si dávají myrtový likér.

Jiné možnosti dopravy

Korsiku si oblíbili také cyklisté ale i stopaři. Doprava je na ostrově sporadická, ovšem místní řidiči vás ochotně svezou a někdy i pozvou k sobě domů, kde vám nabídnou zdejší typické menu, které tvoří hustá rybí polévka azimina, pikantní klobása figatelli, jehněčí vnitřnosti riffiu nebo vepřová kotleta. Ostatně na domácí vepře narazíte klidně i v okolí vesnických domků, kde si shánějí potravu.

Moře a pláže

Pobřeží je rozmanité a najdete i romantická zákoutí, kde budete jen sami. Turisticky atraktivní je zejména západní oblast, kde jsou jak pláže s bílým pískem, tak pláže s barevnými oblázky. Hlavním střediskem je Ajaccio, které nabízí spoustu pláží, průzračné moře, možnosti k provozování vodních sportů a to vše lemuje bujná vegetace na pobřeží. Tato část Korsiky je ideálním místem k trávení odpočinkové dovolené.


Tagy: