Proč navštívit Norsko?

S klidem můžeme říci, že Norsko je jednou z nejrozmanitějších zemí na světě. Příroda i krajina jsou zde vskutku jedinečné. V létě slunce a příjemné teplo, v zimě drsné počasí s polární září. I když je Norsko na evropské poměry drahé, je možné jej procestovat vcelku levně. A to včetně důležitého cestovního pojištění.

Turismus

Jednou z nejlákavějších aktivit v Norsku je jistě turismus po místních trasách. Najdete je především v jižní části a ve vnitrozemí. Pozor, během zimy jsou některé z těchto trek z bezpečnostních důvodů uzavřeny. Turistické trasy tu mají od 30 po 440 kilometrů, což je téměř neuvěřitelné. Na cestách narazíte na dechberoucím fjordy, jedinečnou faunu a flóru (kosatky, medvědi, losi…) a pokud budete mít štěstí, tak v zimní noc uvidíte polární záři. Také je to ráj pro milovníky hor.

Severskou atmosféru vám jistě dodají dřevěné domky a rybářské vesnice. Obrovskou výhodou je zákonem povolené kempování nadivoko. A to i na soukromých pozemcích. Pokud se v dané oblasti nachází dům, tak v rozumné vzdálenosti od něj.

Národní parky

V Norsku můžete najít celkem 36 národních parků. Obecně nejkrásnějších je pravděpodobně Hardangervidda s rozlohou téměř 3 500 kilometrů. Právě zde se nachází slavný Trolltunga, který se činí 700m nad jezerem Ringedalsvatnet. Nevětší horu Norska Galdhøpiggen naleznete v parku Jotunheimen. Ve většině těchto parků je poměrně jednoduché si zarezervovat chatku od turistických klubů na přespání. Samozřejmostí je základní vybavení a dostupnost na cestách.

Norská kultura

Norsko je i kulturní zemí. Nachází se zde mnoho muzeí, galerií a dalších kulturních zajímavostí. Nejvíce jich je přirozeně v hlavním městě Oslo. Například muzeum Fram, Kon-Tiki, Munchovo muzeum, Vigelandův park nebo Národní galerie.

Noční život je trochu omezenější než ve zbytku Evropy a především v České republice. Do klubů se může vstoupit až od 20 let (někdy i 23 let) a připravte se na vstupné. Alkoholické nápoje jsou pak kategorií samo pro sebe. Pohybují se zde skutečně v obrovských částkách.

Více o výhodném cestovním pojištění naleznete na https://ergo.cz/.