Když práce nebaví – příležitost pro změnu je vždy!

Když vás něco nebaví nebo se někde necítíte komfortně a pohodlně, je vždy čas na změnu. Nemusíte si nechat vše líbit, dělat věci, které dělat nechcete. Seberealizace je důležitým krokem ke spokojenému životu, psychickému i fyzickému zdraví. Nebaví vás vaše práce? Chodíte do ní jen kvůli tomu, že nějak peníze vydělávat musíte? Zkuste se nad vším zamyslet. Dnes je totiž reálné chodit do práce a v ní dělat to, co vás opravdu baví a naplňuje. Možná to chce jen nebát se změny a udělat ten první krok. Možná právě tak, jako Jirka.

Nebyl jsem studijní typ

„Kdybych měl dnešní rozum, jdu po základní škole do učení“ začíná své popisování pětadvacetiletý Jirka. „Naši trpěli představou, že kdo má jen učňák je pod úroveň, tak mě donutili jít na gymnázium. Tam jsem trpěl. Ne, že by mi učení nešlo, byl jsem průměr, učil jsem se, ale dělal to z donucení. Miluju auta, v těch se vyznám, strejda má autoservis, ve kterém jsem končil každou volnou chvíli. Hned v patnácti mě tam každé léto zaměstnal, abych mu pomáhal a já víc a víc nabýval dojmu, že tohle je to „ono“. Rodiče to tolerovali, ale když jsem se po maturitě nedostal na žádnou vysokou, bylo jasno. Do práce. Táta přes své známé našel místo úředníka. Vydržel jsem to rok“ vzpomíná.

„Chodil jsem v košilích, kravatě a to nenávidím. Po roce, když mi chtěli prodloužit smlouvu, jsem řekl dost. S díky odmítl a hledat, i přes zlobu rodičů, jinde. Nabídka práce Kladno nepřinesla to, co bych si představoval. Nakonec nezklamala nabídka práce Mladá Boleslav. Tam přímo v automobilce jsem procházel vším. Zaučil se a pocítil, jaké to je, chodit do práce rád. I když musím dojíždět. Po víkendech pomáhám pořád strejdovi, který mi slíbil, že za rok k němu nastoupím a on mi postupně autoservis předá“ popisuje svou kariéru Jirka.