Kam za potápěním na podzim? Do Emirátů, Egypta nebo na Bali!

Chcete si prodloužit léto a objevovat podmořský svět? Podzim je díky teplotám, ale i cenám, ideální čas na potápění. V podzimních měsících je v přímořských letoviscích volněji, ceny nejsou přemrštěné a lze si vybírat místa k ponorům beze strachu z davů mířících na stejné místo. A kam vyrazit? Jednou z možností je překrásný podmořský svět plný korálů ve Spojených arabských emirátech. Vhodné lokality pro začátečníky i pokročilé nabízí Egypt, ale i exotičtější Bali.

Korály a želvy v Fujairah

Malý emirát na břehu Ománského zálivu je vzdálený asi 180 km od Dubaje a nabízí neskutečně pestrý podmořský svět. Těžko byste hledali v Emirátech lepší lokalitu na potápění, je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Na své si přijdou milovníci želv, korálů a rybek, ale také obdivovatelé vraků např. u vesnice Al Aqah. Potápění v malých hloubkách je vhodné pro začátečníky, zkušení potápěči si jistě nenechají ujít blízké podmořské jeskyně.

Na reefy do Egypta

O kráse Rudého moře není ani třeba mluvit, je jen na vás ji objevit. Egypt je mezi potápěči oblíbeným cílem a láká na množství korálových útesů, ryb, murén, ale třeba i trnuch, mant nebo barakud. Právě ty lze spatřit při ponoru u útesu Abu Kafan v blízkosti Safágy. Lokalita je spíše pro pokročilé, nezapomeňte proto při balení kufru na pojištění pro potápěče do zahraničí. Dalším místem pro zdatné potápěče v okolí Safágy je i Panorama Reef. Tento útes vystupuje z hloubky 340 metrů a skládá se z několika plat, na kterých můžete obdivovat sasanky plné klaunů nebo sapínů. Nebo chcete ještě někam dál?

Česká centra na Bali

Indonéské Bali je našinci natolik oblíbenou destinací, že se na něm nebo na ostrově Flores nachází dokonce několik českých potápěčských center. Je zde nepřeberně lokalit k ponorům vhodných pro začátečníky a pokročilé. Zajímavou lokalitou s vrakem lodi USS Liberty je Tulamben. Kromě vraku lodi z roku 1942 se můžete potápět v barevných korálových zahradách. Kdo raději mořskou faunu, neměl by opomenout potápění s mantami u ostrova Lembongan nebo se želvami u ostrova Gili.