Ještě stále si vejce kupujete? Chov slepic je jednoduchý

Poměrně často rozebíraným tématem je v posledních letech kvalita potravin a podmínky, ve kterých musí zvířata ve velkochovech žít. Často žijí ve stísněném prostoru, kde nemají skoro žádné světlo, celý život prožijí ve stresu a kvalita jejich masa je následně velmi bídná. Platí to i o slepicích a jejich vejcích. Slepice, které jsou chované na zahradě, jsou šťastné, jsou to hrabaví ptáci, kteří mají rádi svobodu, když mohou chodit po zahradě, zobat žížaly, červy a brouky.

Podle průzkumů se ukazuje, že domácí vejce jsou mnohem zdravější a mají mnohem více vitamínů, je to pochopitelně i stravou, kterou slepice mají. Zatímco ve velkochovech konzumují stále to samé, slepice na zahradě mají pestrou stravu, často konzumují zbytky jídel zpestřené tím, co najdou v zemi.

Začněte s chovem slepic

Pokud máte zahrádku, není žádný důvod, proč byste si na ní nemohli pořídit pár slepic. Když se podíváte na ceny, ze které se prodávají, je to jen pár drobných, ale užitek z nich je nesmírný. Zbaví vaši zahradu škůdců, pohnojí vám zahradu a ještě vám snesou zdravá domácí vajíčka. Můžete zapomenout na pravidelný nákup vajec z velkochovů, budete mít domácí vajíčka a to zcela zdarma.

Jedinou vaší hlavní investicí bude kurník pro slepice. V něm budou vaše slepice v bezpečí a mohou v něm snášet vejce. Investice do kurníku není veliká, na Caskrmeni.cz si můžete vybrat z mnoha krásných kurníků různých velikostí, můžete mít zateplené i nezateplené a také kurníky s výběhem.

Když budete chovat slepice, třeba budete chtít časem chovat i další domácí zvířata, třeba králíky. Králikárna také není drahá a můžete tak mít králíky, třeba na maso nebo i na chov. Pokud máte děti, zajisté to pro ně bude ten nejroztomilejší domácí mazlíček, se kterým si rády budou hrát. Proč mít nudnou zahradu, když ji může oživit celá řada užitečných zvířat.