Jak si rychle a efektivně najít práci po mateřské?

Jste po rodičovské dovolené nebo dokonce chcete pracovat při mateřské? Obojí je náročné, zvláště poté, když začínáte někde jako nová. Pokud se můžete vrátit do své původní práce, tak je to fajn. Někdo to štěstí nemá, tak je nucen hledat prakticky od píky.

Co by vám tak vyhovovalo?

Práce z domova je pro maminky na mateřské, ale klidně i po, dobrým startem. Nejen, že začínají v prostředí, kde to důvěrně znají, ale ono je to i mnohem více uklidňující. Je to i z toho důvodu, že jsou svému dítěti stále nablízku. Určitě by nebylo vhodné ani odpovídat na nabídky práce a rozumné dávat kojící dítě na hlídání, to by neprospělo ani jedné straně. Matka i dítě by byly ve stresu a dříve nebo později by se to také nějak projevilo.

Kdo šetří, má za tři

Nemusíte se hned do všeho pouštět s plnou vervou a nasazením. Šetřete své síly – zjistíte to, až v momentě, kdy vám téměř dojdou. Potom si říkáte, co jste měla udělat jinak a nacházíte se tak v bludném kruhu. Zkuste si najít brigádu, jenž vám bude v počátku vyhovovat asi nejvíce. Na portálu Jobimi se to jimi i jinými pracovními nabídkami jenom hemží. Práce Ostrava nebo jiné město se tak brzo může stát vaším zlomovým okamžikem. Nástup do práce není jednoduchý v žádné životní etapě, ale po mateřské je to jedno z nejtěžších rozhodnutí. Žena totiž úplně vypadla z kolektivu a pracovního nasazení. Zná jen důvěrně svou postel, kam padá vyčerpaná.

Začněte postupně

Denně pracujte třeba dvě hodiny a uvidíte, jak to budete zvládat dále. Nepřeceňujte se, ale ani nepodceňujte. Je rozhodující najít střed svých schopností a dále je rozvíjet. Neklaďte na sebe však přílišné nároky hned na začátku. Pomalu a s rozmyslem si najděte práci, která vás bude bavit a motivovat. Jak a kde? Nemusíte kvůli tomu všude chodit osobně a ještě s dítětem v kočárku, stačí mít připojení k internetu. To má dnes z drtivé většiny každý. Potom si snadno vygenerujete pozici i místo, kde se nachází, např. práce Hradec Králové.