Jak ochránit zdraví v zimě? Impregnace oblečení vám pomůže

Impregnace vás může zachránit před zbytečnými zdravotními problémy způsobenými promočením. Jak to dělá? O tom si můžete přečíst v tomto článku.

Promočené oblečení může způsobit spoustu problémů. A to především v zimě, kdy váš imunitní systém náležitě prověří okolní prostředí. Nejen v zimě byste si ale na teplo a kvalitní oblečení měli dávat problém.

Riziko nachlazení

Studené dny totiž nenajdete jen v zimě. Snadno se tedy může stát, že si na vlastní kůži vyzkoušíte tzv. fenomén tepelného mostu. Základním prvkem je v tomto případě voda. Ta totiž slouží jako velmi špatný izolant. Při kontaktu se vzduchem, který je 20x účinnější, tak velice rychle ztrácí teplotu. To znamená, že pokud se v zimě promočíte, budete ztrácet teplotu 20x rychleji než za normálních podmínek.

Neznamená to přitom jen fakt, že vám bude zima. Velice rychle také začnete ztrácet energii a následně prochladnete. Pokud se tedy nestihnete rychle dostat do teplého prostředí, během krátkého okamžiku může dojít ke kritické újmě na zdraví. Během běžných zimních radovánek se připravte na nachlazení nebo chřipku, v horších případech i smrt. Ta ale hrozí jen v případě, že byste se dlouhé hodiny nemohli dostat z mrazu do teplého prostředí.

Jak ochránit své zdraví?

I při rychlé reakci ale riskujete své zdraví. Váš imunitní systém totiž v krátkém časovém intervalu musí vstřebat dvě výrazně změny teploty během krátké chvíle, což rozhodně není jednoduché. Pokud tedy chcete podobným problémům předejít, máme pro vás snadné řešení. Impregnace na oděvy pomůže ochránit nejen vás, ale také vaše oblečení před promočením.

Impregnace na outdoor oděvy vytvoří na vnější straně tenký film, který ochrání vaše oblečení před vodou a nečistotami. Tento film je potřeba po určité době nanést znovu, jinak ztratí svoji účinnost. Časový interval záleží přímo na daném výrobku. Nezapomeňte si tedy pečlivě přečíst všechny informace na obalu a v příbalovém letáku.