I na podzim si můžeme dovolenou užít

Nemáte rádi přeplněné pláže v horkých letních dnech? Proč se nevydat na dovolenou na podzim? Nehažte flintu do žita. Dovolené nekončí koncem srpna.

Dopřejte si dovolenou i na podzim

Taky si myslíte, že když skončilo léto, tak už skončily Vaše vyhlídky na krásnou dovolenou, kterou jste si nestihli v létě užít nebo prostě na ni na poslední chvíli nemohli odjet? To ale vůbec není pravda! Je spousta destinací, kam můžete vycestovat i na podzim, kdy už teplo trochu odešlo a navíc, zájezdy jsou o dost levnější, než v horké sezóně!

Prázdninová sezóna nekončí s ukončením prázdnin, každopádně pokračuje i nadále, a to v mnoha světových letoviscích, jako například na severu Afriky – v Tunisu, Egyptě či Středomoří.

Dokonce v oblíbeném Řecku, Turecku, Kypru Španělsku či Itálii se dá koupat minimálně do konce října, kolikrát i do poloviny listopadu. V těchto měsících je moře dokonce teplejší, než na jaře.

Pokud máte větší finanční možnosti, můžete vyrazit do míst, kde je léto celoročně – například do Karibiku, na Floridu, do Thajska či Indonésie.

Na podzim se hlavně vylidní pláže, jelikož s nástupem září děti nastupují do školy, a tím prakticky končí doba dovolených i pro jejich rodiče, takže pláže jsou obydleny spíše bezdětnými páry, důchodci nebo lidmi, kteří preferují právě podzimní dovolenou před parným létem.

Všechno má ale své pro a proti. Jak je známo, na podzim je počasí nestálé, tudíž nemůžete spoléhat na to, že budete celé dny trávit na pláži. Je třeba připravit se i na alternativní program, kterých ale cestovní agentury májí určitě v zásobě spousty. Musíme také počítat s tím, že večery jsou již chladnější a stmívá se dříve, než v létě, takže svetříky by nám určitě v kufru chybět v žádném případě neměly.

Na dovolené k moři se většinou jezdí v párech, to je jasná věc, nicméně, mnoho z nás má rádo individuální dovolené, na kterých načerpají energie a užijí si trochu toho času také sami pro sebe a potom se vrátí jako znovuzrození do hektických dnů svého života.