Dubrovník – turistické centrum s bohatou historií

Chystáte – li se na dovolenou do jižní Dalmácie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Dubrovníku – přístavního města s bohatou historií. Čekají zde na vás úzké, křivolaké uličky, ve kterých sotva rozpažíte, historické hradby, nádherné pláže pyšnící se vyznamenáním Modrá vlajka, galerie, muzea nebo třeba stylové restaurace. To vše je důvodem, proč je město zapsáno na seznamu chráněných památek UNESCO. Pro jeho návštěvu můžete využít nabídku last minute chorvatsko, třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Co čekat od návštěvy města?

Díky tomu, že Dubrovník nabízí různé možnosti aktivit, řadí se mezi hodně navštěvovaná místa nejen jižní Dalmácie, ale také celého Jadranu. Toto přístavní město poskytuje jak klid a pohodu, tak i ruch velkoměsta. Naleznete zde pozůstatky jeho bohaté historie, které připomínají i hradby pocházející z dob dávno minulých. Za nimi se musíte vydat do centra, do Starého města. Součástí hradebního opevnění je i několik pevností, jejichž úkolem byla obrana města. Z hradech je úchvatný pohled na město a můžete si zde také posedět v některé z kaváren.

Přemýšlíte-li, kam na dovolenou k moři, pak neuděláte chybu s pobytem právě v Dubrovníku. Nabízí nejen koupání na otevřeném moři, ale i pláže se vším potřebným zázemím. Na poloostrově Lapad se nachází hlavní městské koupaliště a zde je také umístěna většina místních sportovních středisek – kluby určené pro potápění nebo tenis. Zapůjčit si můžete jachtu, motorový člun a další výbavu určenou k vodním radovánkám. Pokud se ubytujete v luxusnějším hotelu, které naleznete třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz, tak můžete využít i soukromou pláž, která je součástí hotelové výbavy.

Na své si přijdou také milovníci zábavy a kulturních aktivit. Dubrovník se pyšní galeriemi, muzei a celou řadou festivalů, které se zde pravidelně konají.