Domácí barbecue omáčka aneb udělejte si doma pravý hamburger

Dopřejte si pravou chuť zámořské kuchyně, protože je to právě klasika číslo jedna, hamburger, kdo kraluje chuťovým buňkám řady labužníků. Určitě jste si jej už dali v některé z restaurací a od té doby vás občas napadne, jaké by to bylo udělat si jej doma, že? Přitom vám ale nic nebrání, jen mít trochu času na přípravu. Ale nebojte, investovaná doba bude zhodnocená tím, že si pochutná celá rodina nebo pozvaní hosté, podle toho, jak širokou tabuli připravujete. S kvalitními surovinami zkrátka chutná všem!

Americká nálada je příjemně uvolněná

Úsměv, a hlavně dobré hovězí, to je základem pro přípravu receptu, na jehož konci bude opravdu dobře propečený hamburger. Pokud si jej chcete připravit doma, bude to sice stát trochu času, ale to vůbec nevadí – na dobré věci si přeci člověk rád počká, jak praví starý slogan, že? A zkoušet něco nového v kuchyni? Právě tehdy labužníkům oči až zajiskří, neboť kdo ustrne u pěti jídel, která kombinuje celé měsíce, nepotěší své chuťové pohárky ničím zajímavým. Zkuste si připravit doma také bulky na hamburgery, které rozhodně nemusíte nikde draze kupovat. Stejně by šlo jen o neurčitý polotovar a bude nepochybně lepší, když víte, z jakých surovin se vaše sváteční večeře bude skládat.

Nezapomeňte na kombinaci chutí a vůní, kterou vám připraví na první pohled docela obyčejná cibule. Totiž, abyste rozuměli, musíte ochutnat cibulové chutney. Počká na vás pár dnů v lednici a dopřeje vám úplně jiný chuťový zážitek než kdy dříve. Karamelizovaná cibulka je pro mlsné jazýčky skutečnou manou, stejně jako domácí barbecue omáčka, která je už osvědčenou klasikou. Kdo by jí odolal, že? Příprava přitom nemusí být vůbec složitá, rajčata, cibule, česnek, třtinový cukr a vinný ocet s olivovým olejem, to je základ, který doplníte jen chilli papričkou a kořením. Použijte prémiový olivový olej od Olivum.cz a rázem objevíte také prosluněné země evropského jihu, tedy Itálii, Chorvatsko i Španělsko.