Dokonce i v Praze seženete příjemné ubytování za příjemné peníze

S nadcházejícím létem se blíží také nadcházející čas dovolené, kterou si většina z nás představuje proleženou na pláži u moře. Jsou ale i takové tipy cestovatelů, kteří dají zavděk objevování krásných památek v naší zemi. Není divu, že nejvíce se jich „ukrývá“ v našem hlavním městě – v Praze. Každý návštěvník Prahy si jistě všimnul, kolik se zde nachází zahraničních turistů. Hlavně na Staroměstském či Václavském náměstí se to turisty doslova hemží tak, že je mezi nimi skoro obtížné najít rodilého Pražáka.

Vidět Prahu a zemřít?

Pro každého patriota je doslova povinností navštívit ty nejoblíbenější a nejznámější památky v Praze, jako například Karlův most, Petřín, Národní muzeum, Zlatou uličku či Koňský trh. Na tyto, a ještě mnohem více památek, ale potřebujete o dost více času nežli pouze jedno odpoledne. Vyrazte si do Prahy alespoň na pár dní a využijte možnosti večerní návštěvy Národního divadla, což je zážitkem na celý život pro každého, kdo se tam alespoň jednou v životě dostane.

Ale co v noci?

Zní to až doposud jednoduše, ale teď je na řadě řešit základní otázku – kde se v Praze ubytovat? Zapomeňte na předražené hotely, které jsou určeny hlavně turistům, jejichž peněženky doslova přetékají šustivými Eury. Stejný komfort za mnohem příznivější ceny dostanete, když k ubytování využijete penzion v Praze. Můžete se ubytovat jak v centrální Praze, tak i v okolí, například penzion v Praze 5. Velmi oblíbený je AKÁT pension, který nabídne nadstandardní pohodlí za přijatelné peníze a je vhodný pro krátkodobé ubytování. Uspokojí jednotlivce i skupiny, jeho příjemné ceny i fotografie penzionu lze shlédnout přímo na webu akatpension.com.

V čem se penzion liší od hotelu?

Nemusíte si myslet, že bydlení v penzionu je podřadnější od bydlení v hotelu. Není to pravda. Kolikrát se komfortem, čistotou a kvalitou služeb hotel stěží vyrovná pořádnému penzionu. Největším rozdílem je hlavně to, jak se vám „otřese peněženka v základech“. Zatímco v hotelu zaplatíte snad i koberec, na který šlápnete, v penzionu zaplatíte podstatně nižší cenu a ušetřené peníze můžete použít například na romantickou večeři, na kterou můžete pozvat svého partnera a strávit tak příjemný večer.