Co nevynechat při návštěvě Ukrajiny?

O Ukrajině se často mluví v souvislosti s boji ve východních regionech. Pokud se těmto místům vyhnete, můžete si užít krásnou dovolenou, jelikož zbytek země je plný nádherných měst, úžasné přírody a přátelských lidí. Na Ukrajinu se můžete vypravit jak s cestovní kanceláří, tak i na vlastní pěst. Vybrat si můžete z několik doporučovaných tipů, ale některé z nich byste opravdu vynechat neměli.

Zakarpatská Ukrajina – Zelená perla Ukrajiny

Jako „Zelená perla Ukrajiny“ se někdy nazývají Karpatské hory. Tato oblast je přitažlivá zejména pro sportovce a romantiky. K vidění jsou úžasné scenérie řek a jezer a také nádherné lesy. Pro sportovce jsou zde výborná místa k horolezectví, oblíbené trasy pro rafting a také cyklostezky vedoucí krásnou přírodou.

Klevan a tunel lásky

Menší město na západu Ukrajiny láká cestovatele na „tunel lásky“. Je to úchvatné stromořadí podél jednokolejné tratě, které je zajímavé tím, že stromy zde nebyly vysazeny s úmyslem vytvořit tunel. Větve stromů po letech vzájemně srostly samy a vytvořily dokonalý tunel. Tento přírodní úkaz táhne fotografy z celého světa, ale především páry, které věří, že když se ruku v ruce projdou tří kilometrovým tunelem tam a zpět, splní se jim jakékoliv přání.

Chernivtsi– Malá Vídeň

Středobodem města je původně sídlo vysokých kněží, postavené v byzanstském a románském stylu. Dnes je to národní universita, která je zapsána v seznamu UNESCO.

Oděsa

Černomořský přístav nabízí znovu postavený chrám Proměnění Páně, Národní divadlo opery a baletu, historické centrum se 150 metrovým schodištěm známým z filmu Křižník Potěmkin, sochu Dartha Vadera a další památky.

Hlavní město Kyjev

V centru se nachází chrám sv.Žofie, Národní umělecké muzeum, Kyjevskopečerská lávra, dvě botanické zahrady či Dům s chimérami, který je sídlem prezidenta. Úžasný je výhled z výšky 60 m za 532 dlouhé dráhy jenom v postroji.

Lvov

Dřív patřil na území Polska a ještě před tím Rakouska-Uherska. Tyto vlivy jsou patrné v architektuře. Lvovu se také říká centrum umění Ukrajiny, jelikož na galarie tu narazíte všude. Přitažlivé jsou i úzké uličky s vůněmi tradiční kuchyně a skvělé kávy.

Užhorod

Město ležící na hranicích se Slovenskem se pyšní Řeckokatolickou katedrálou ze 17. století a hradem z 9. století. K obědu si můžete dát bogracs, což je druh guláše a tradiční jídlo díky nedalekým hranicím Maďarska. Nabízí se také skanzen lidové architektury, synagoga a den pobyt můžete zakončit v některém z mnoha vinných sklípků.

Tip: Pestrá nabídka kvalitních SEO služeb na jednom místě.