Co by si měl zabalit na vodu každý kajakář?

Pokud rádi sjíždíte rychlé řeky, malé říčky nebo potoky, pak budete potřebovat tyto věci, které jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Máte rychlost v krvi? Pak si určitě užijete sjíždění rychle tekoucích řek nebo potoků. Víte ale, co si na takovou akci všechno vzít? Pokud ne, tak nemusíte mít strach. V tomto článku vám to totiž prozradíme.

Zářivé barvy

Absolutním základem je samozřejmě dobrá loď. Jestliže žádnou nemáte, nevadí. Půjčovna kanoí Vltava vám nabídne dostatečný výběr kvalitních lodí, které se pro adrenalinové sjezdy určitě budou hodit. Půjčovna lodí by vám měla půjčit i házečku, což je záchranná šňůra. S její pomocí se budete schopní dostat z každé prekérní situace.

Co už vám ale půjčovna lodí nepůjčí je oblečení. Na sjíždění řeky si přibalte zásadně neoprenové oblečení. Nebojte se sáhnout po kombinaci neoprenového obleku, funkčního trička a nepromokavé bundy s latexem utěsněnými rukávy a krkem. Bundu si pořiďte v zářivých barvách. Pokud by se vám totiž něco nepovedlo, tak aby vás mohli záchranáři co nejrychleji dostat ven.

Základní ochrana

Nezapomínejte ani ne helmu. Přilba je při tomto adrenalinovém sportu naprosto zásadní ochrannou pomůckou. I ti nejlepší vodáci na světe se totiž občas převrátí. A když nevíte, co vás čeká pod vodou, mohlo by to pro vás mít fatální následky. Helma vás ovšem před nárazem do kamenů, skal nebo kořenů stromů ochrání.

Abyste ochránili svoje další oblečení, sáhněte po nepromokavém a odolném pytli se zavinobacím uzávěrem. Do něj si dejte vše, co byste mohli potřebovat. Obvykle to jsou nějaké peníze, doklady, nůž, svačina, lékárnička a mobil. Pokud chcete, můžete si k těmto věcem přibalit ještě suché tričko a ponožky. Na sebe pak nazujte kvalitní, nízké a ohebné boty a nezapomeňte ani na spolehlivé brýle. Ty vás totiž ochrání před neustále stříkající vodou.