Jak vybrat tu správnou dovolenou?

Chystáte se na dovolenou, jen si nejste jisti, jaký druh pobytu zvolit? Přinášíme několik tipů.

Dovolená first minute

Pokud jste ten tip, který chce mít všechno naplánováno předem a do nejmenšího detailu, dovolená first minute je právě pro vás. Velkou výhodou je velký výběr a to nejen destinací, ale i služeb spojených s pobytem. Máte k dispozici kompletní nabídku cestovní kanceláře. Tento druh dovolené je vhodný i v případě, že plánujete pobyt ve větší skupině, neboť je k dispozici dostatek volných míst. Také slevy nejsou zanedbatelné a to nejen finanční, ale jde i o další výhody (parkovací místa na letišti, letištní transfery zdarma, pobyt malých dětí zdarma, plážový servis apod.).

Last minute dovolená

Pokud nemůžete dovolenou předem plánovat nebo chcete být flexibilní, využijte nabídky last minute dovolených. Pobyt můžete zakoupit těsně před odjezdem. Máte sice omezenější výběr, ale někdy se dá sehnat dovolená za poměrně pěknou cenu.

Dovolená all inclusive

Nechcete – li mít žádné starosti se stravováním a pokud máte daný přesný rozpočet, vybírejte z nabídky dovolených all inclusive. Přesně víte, kolik můžete utratit za nákupy, neboť ubytování, dopravu a stravu jste již zaplatili předem a tudíž na tyto finanční výdaje již nemusíte brát ohled.

Poznávací zájezdy

Již z názvu tohoto druhu dovolené vyplývá, že se jedná o zájezd spojený s poznáváním nových míst. Cestovní kanceláře povětšinou zajišťují i ubytování a stravu spojenou se zájezdem. Je však potřeba se s konkrétní nabídkou daného zájezdu předem seznámit.

Dovolená pro seniory

Starší generace má jiné požadavky a představy o své dovolené. Proto jsou pobytové i poznávací zájezdy uzpůsobeny této věkové kategorii. Hotely nabízejí nejen služby spojené s relaxací, ale i bezbariérové vstupy a dostupnou zdravotnickou péči pro případ potřeby.

Ideálním místem pro výběr dovolené je portál Xzajezdu.cz, který vám pomůže s výběrem vysněné dovolené a ještě navíc ušetříte.