Jak si vybrat dovolenou?

Celý rok šetříte na dovolenou a stejně tak se na ni těšíte? Jak ale zajistit, aby Vaše dovolená nebyla spíše za trest, ale dostali jste to, co jste zaplatili?

Vsaďte na zkušenosti

Reklamní letáky a slogany jsou tak lákavé, ale co Vy – necháte se jimi zlákat nebo si svou vysněnou dovolenou vyberete podle sebe a svých požadavků? Krásně nafocené pláže, resorty, hotelové pokoje a noční život mají sice něco do sebe, ale myslete na to, že jsou profesionálně nafocené a často i upravené šikovným grafikem, aby nalákaly co nejvíce lidí – ale, jak se říká – „když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“ – to v tomto případě platí stoprocentně.

Jak tedy nenaletět profesionálním „lapačům“?

  1. Informace, informace, informace

Čím víc se ptáte, tím víc klidu v duši získáte. Pokud jste se rozhodli zařídit dovolenou bez stresu, zjišťujte detaily a nespokojte se s klasickými frázemi a označeními. Prostě chtějte vědět všechno. V cestovní agentuře Vám na to jistě pravdivě odpoví, protože je to jejich náplň práce a Vy se následně můžete odvolat na klamavou reklamu či nepravdivé informace podané v cestovní kanceláři, pokud se stane, že něco nebude odpovídat jejich slibům.

  1. Držte se při zemi

Víme, že se jedná o Vaši vysněnou dovolenou, kterou si nemůžete dovolit každý měsíc, takže za své peníze budete očekávat hodně. Ale buďte reální – pokud máte zaplacen 3* hotel, nemůžete čekat naprostý luxus a musíte se spokojit s průměrem, který máte v ceně. Musíte také počítat s tím, že budete mít také další výdaje přímo na Vaší dovolené, tak si nezapomeňte vyčlenit dostatečné kapesné + rezervu, kterou častokrát vyčerpáte také.

  1. Vsaďte na ověřenou cestovní kancelář

Raději si připlaťte za služby cestovní kanceláře a delegáta, než abyste naletěli nějakému neověřenému soukromníkovi, který Vás může maximálně tak obrat o peníze a pokud se na nějakou dovolenou vůbec dostanete, rozhodně nebude odpovídat tomu, co Vám malý živnostník naslibuje. Samozřejmě, může se stát, že bude vše tak, jak jste si představovali, ale nedostatek zkušeností pořadatele zájezdu Vás může velice rychle zklamat a ikdyž to s Vámi myslí dotyčný dobře, často s tím nemůže udělat nic ani on a Vy to odnesete zkaženou dovolenou a finanční ztrátou.