Město nebo vesnice?

Věděli jste, že lidé, žijící na vesnici jsou dle průzkumu šťastnější než ti, co bydlí ve městě? Čím to může být? Čerstvým vzduchem či vesnickým prostředím?

Město versus vesnice

Přemýšleli jste někdy, proč se vlastně spousta lidí houfně stěhuje do města? Co je k tomu vlastně vede? Jako by to byl nějaký ráj – ale bydlení na vesnici má taky přece svoje výhody a hlavě to venkovské kouzlo. Vždyť každý přece musí mít alespoň na chvíli dost všech těch projíždějících aut, houkajících sirén, blikajících světel, nadávajících lidí a v noci zpívající opilců. Ano, samozřejmě se to občas může stát i na vesnici, ale určitě ne tak hekticky, jako ve městě.

Městský život nám totiž nedává na výběr. Město totiž musíte akceptovat se vším, co Vám přináší. Ale na vesnici se můžete nadechnout z plných plic a hned pochopíte, o čem ten vesnický život vlastně je. Vše je totiž v tom zdravém a čerstvém vzduchu, který Vás tam všude obklopí.

Přinášíme Vám pár bezesporných faktů a výhod, které nám život na vesnici přináší:

  • Umíte rozeznat vidle od lopaty a nejen to – Vy je dokonce umíte používat.
  • Pokud se Vám zaběhne dítě či dokonce manžel, můžete si být jistí, že ho vždycky někdo sleduje a Vy budete vědět kde je dříve, než se vrátí domů.
  • Neutratíte peníze za posilovnu – uklízení hospodářství či jen venkovské chalupy vydá za 2 hodiny v posilovně, ani nemrknete.
  • Silnici můžete přejít bez starostí, že Vás přejede nějaký blázen v nablýskaném sporťáku, který se rád předvádí před městskými dívkami.
  • Když potřebujete pomoct, vždy se najde někdo, kdo Vám rád píchne a namísto peněz se spokojí s panákem slivovice.
  • Bojíte se oznámit doma, že jste si našli nového partnera a nevíte, co na něj doma řeknou? Na vesnici můžete být v klidu, protože všichni o Vás svou ví už dávno před tím, než se vůbec dáte dohromady.

Všechno má samozřejmě své pro a proti, ale věřím, že každý z Vás si může najít „to svoje“, co k životu potřebuje. Důležitý je i styl bydlení, který si zvolíte. Na vesnici je oblíbený tzv. „skandinávský styl, který Vás určitě okouzlí.